Clash Royale Informacje Podstawowe: Walka

W kolejnym wpisie z cyklu „Clash Royale Informacje Podstawowe” chciałbym przedstawić wam system pojedynków z jakim spotkamy się w grze Clash Royale. Jak cała rozgrywka tak i tutaj nie ma wyjątku, system walki został zaprojektowany bajecznie prosto i opanowanie zasad zajmie wam dosłownie kilka minut. Lecz nie zapominajmy że walczymy z żywym myślącym człowiekiem, także o tyle co podstawowa mechanika pojedynków jest łatwa do opanowania to zwycięstwo już nie koniecznie będzie takie proste.

Clash Royale Informacje Podstawowe Walka

Zacznijmy może od krótkiego omówienia ekranu bitewnego. Zaczynając od góry widzicie imię swojego rywala oraz czas pozostały do zakończenia bitwy. natomiast na samym dole znajdziemy nasze karty oraz informacje o dostępnych eliksirach, niezbędnych do zagrywania kart. Po prawej stronie widnieje wynik naszego pojedynku.

Same pole bitewne zostało podzielone na dwa identyczne obszary, oddzielone od siebie rzeczką. Nasza forteca znajduje się zawsze w dolnej strefie, natomiast rywal w górnej części mapy. Do zamków prowadzą dwie drogi po których poruszają się jednostki naziemne szturmujące twierdze wroga. Niektóre Oddziały naziemne na przykład Hog Rider oraz jednostki latające mogą przekraczać rzekę w dowolnym miejscu, bez konieczności korzystania z mostów na drogach głównych.

Ilość punktów życia oraz zadawanych obrażeni przez wieżyczki obronne oraz zamek wzrasta wraz ze poziomu naszego konta.

Naszym głównym celem jest zniszczenie fortyfikacji obronnych oraz zamku rywala. Każda wieżyczka to jeden punkt(korona). Czas bitwy to 3 minuty, lecz jeśli po upływie trzech minut gracze remisują bitwa przechodzi w status „sudden death” doliczając do pojedynku dodatkową minutę. Podczas sudden death gracz który jako pierwszy zdobędzie punkt wygrywa pojedynek. Zniszczenie zamku wroga natychmiastowo kończy walkę a my zdobywamy 3 korony, nie ważne ile czasu jeszcze pozostało.

Odnosząc zwycięstwa pozyskujemy puchary „Trophies”, dzieki którym odblokujemy nowe areny, maksymalnie można zdobyć 50 pucharów, ilość jaką otrzymamy za zwycięstwo zależna jest od różnicy w puntach Trophies pomiędzy nami a rywalem. Karą za porażkę będzie natomiast utrata punktów Trophies. W nagrodę za zwycięstwo otrzymamy również skrzynie z kartami oraz złotem.

Teraz już wiecie wszystko o systemie bitewnym w grze Clash Royale, także do boju dzielni władcy poprowadźcie swoje armie ku chwale!!!

You may also like...

Dodaj komentarz