Double Freeze Deck czyli Ice Wizard w połączeniu z Freeze + Hog Rider

Freeze + Hog Rider jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych Decków w Clash Royale, korzystają z niego zarówno początkujący gracze na wczesnych arenach jak i ci bardziej zaawansowani. Nie ma co się temu dziwić duże obrażenia, szybkość przemieszczania się oraz obieranie za cel budynków przez jednostkę Hog Rider w połączeniu z zaklęciem zamrażającym Freeze potrafi narobić niezłego bałaganu na polu bitwy.

W dzisiejszym wpisie chciałbym wam przedstawić rozwinięcie tej strategi poprzez dodatkowe możliwości zamrażania oddziałów przeciwnika jakie oferuje jednostka Ice Wizard.

Ice WizardHog RiderElixir CollectorGoblins
ValkyrieBarbariansFreezeFireball


Zastosowane Karty

  • Barbarians – najczęściej będziemy stosować tą grupę wojowników w celach defensywnych, aczkolwiek w natarciu barbarzyńcy tez potrafią pokazać to i owo, kiedy już dotrą do wieżyczki przeciwnika robią bardzo ładny domage.
  • Ice Wizard – Dzięki zadawaniu obszarowych obrażeń oraz zamrażaniu przeciwników sprawdza się doskonale jako jednostka wspierająca natarcie Hog Rider.
  • Valkyrie – Zatrzyma nawet największą hordę przeciwników dzięki atakom obszarowym, przydatna w obronie oraz jako wsparcie ataku.
  • Fireball – idealne zaklęcie na zatrzymanie na przykład szturmujących barbarzyńców, zadaje duże obrażenia obszarowe.
  • Goblins – Słaba lecz tania w użyciu karta zawsze warto ją mieć na wypadek niedoboru eliksirów.
  • Elixir Collector – Więcej eliksirów to większa zabawa 🙂
  • Freeze – Ma takie samo zastosowanie jak w tradycyjnym decku Freeze + Hog Rider, czyli dzięki zamrożeniu przeciwników ma utrzymać przy życiu jak najdłużej jednostkę Hog Rider
  • Hog Rider – Gwiazda naszej drużyny to on jest głównym motorem napędowym podczas szturmów na obóz wroga, karta zagrana w odpowiednim monecie wspomagana przez zamrażanie potrafi bardzo szybko zniszczyć budynki rywala.


Taktyka


Strategia rozgrywki tą talią jest bardzo prosta, rozpocząć walkę warto od postawienia Elixir Collector. Następnie gramy głownie defensywnie, wyczekując momentu kiedy nasz rywal wypstryka się z eliksirów. Wtedy zagrywamy Hog Rider + Ice Wizard i podziwiamy jak budynki rywala obracają się w gruzy. po więcej wskazówek zapraszam do filmiku poniżej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz